Projekt - Věda pro 3D tisk, 3D tisk pro vědu

Realizace: 2021

Cílem projektu je seznámit studenty s teorií i praktickou stránkou aditivních výrobních technologií a jejich využitím nejen pro vědecké účely.

Projekt se konal v laboratořích FSI UJEP. Výukový program byl rozdělen do čtyř samostatných bloků. Bloky jsou zaměřeny jednak na téma aditivních technologií a jejich využití a dále pak na aplikace moderních měřicích metod právě ve spojení s 3D tiskem. Pásmo kurzů obsahuje jak teoretické, tak i praktické vyučovací bloky, které studentům nabízí možnost si netradiční užití 3d tisku vyzkoušet.

Projekt proběhl ve čtyřech blocích, vždy po jednom bloku za měsíc a zúčastnili se ho naši studenti ze seminářů programování.

Témata v projektu

Aditivní technologie, 3D tisk
Odlévání s využitím forem vyrobených 3d tiskem
Vizualizace proudění kapalin i plynů