Projektové dny

Podzimní projektové dny - Výběr povolání

Maturanti naší školy měli během tří podzimních projektových dnů 2023 příležitost prozkoumat nové oblasti svého budoucího uplatnění. Chemici navštívili VŠCHT v Litvínově a gymnazisté kino Hraničář, kde se podíleli na kreativních aktivitách.

Druhý den byl věnován přednášce Úřadu práce na téma psaní životopisu a pracovní pohovory. Žáci měli možnost hrát scénky týkající se lidských dovedností a povolání.

Třetí den si účastníci vybírali z workshopů a přednášek podle zájmů a vlastních preferencí. Týkaly různých témat, včetně práva, umělé inteligence a soft skills. Děkujeme FSE UJEP za spolupráci. Zároveň jsme navštívili behaviorální laboratoř LABS a provedli pokusy na Přirodovědecké fakultě UJEP.

Pro rok 2024 plánujeme další zajímavé akce, jak s fakultami UJEP, tak i s Inovačním centrem Ústeckého kraje. Bude se na co těšit!

Podzimní projektové dny - Výběr povolání Podzimní projektové dny - Výběr povolání Podzimní projektové dny - Výběr povolání Podzimní projektové dny - Výběr povolání

Podzimní projektové dny - Ochrana zdraví a bezpečnost

Jak funguje IZS? Jak postupovat při účasti u mimořádné události, ohrožení zdraví, života či majetku? Jak předcházet nebezpečným situacím? Jak se bezpečně pohybovat v on-line světě?

Na tyto a další otázky spojené i s praktickým nácvikem odpovídali žákům 2. ročníku oboru veřejnosprávní činnost v rámci podzimních projektových dnů právě ti z nejpovolanějších - příslušníci ZZS ÚK, HZS SŽ a Policie ČR.