Soutěž Zlatý list

úspěchy biologie

Soutěž Zlatý list je soutěž dětských kolektivů s kladným vztahem k přírodě, ve které mohou prokázat své znalosti o přírodě i její ochraně.

V 52. ročníku krajského kola, které se konalo v sobotu 20. 4. 2024 v DDM Ústí nad Labem, naši školu reprezentovala dvě šestičlenná družstva. V každé ze dvou kategorií (pro mladší a starší žáky) po jednom. Oběma družstvům děkujeme za reprezentaci naší školy v soutěži.

Družstvu mladších žáků (ve složení Tomáš Hájek, Amálie Krsková, Martin Kobr, Matěj Černý, Sophie Beck, Vojtěch Sochor) zároveň gratulujeme k získání 2. místa!

Soutěž Zlatý list Soutěž Zlatý list Soutěž Zlatý list Soutěž Zlatý list

Prohlídka Pevnosti Terezín 1780

exkurze dějepis

Žáci kvinty navštívili 17. 4. 2024 Pevnost Terezín a prohlédli si historické muzeum, prošli si naučnou stezku kolem Terezína. Za největší zážitek této exkurze však byla návštěva podzemních chodeb, kde jim průvodci sdělili mnoho zajímavých faktů.

Prohlídka Pevnosti Terezín 1780 Prohlídka Pevnosti Terezín 1780 Prohlídka Pevnosti Terezín 1780 Prohlídka Pevnosti Terezín 1780

Prezentiáda

úspěchy

V krajském kole v týmové soutěži v prezentačních dovednostech obsadili první místo naše studentky Veronika Průšová a Anna Břízová (tým Carcassonne). Postupují tak do grandfinále, které se bude konat v Brně.

Gratulujeme a držíme palce.

Prezentiáda

Středoškolská odborná činnost

úspěchy chemie

Dům dětí a mládeže Ústí nad Labem pořádal ve spolupráci s Fakultou životního prostředí a Přírodovědeckou fakultou 46. ročník krajského kola Středoškolské odborné činnosti. Na této akci obdržela Cenu děkana FŽP práce žáků třídy C3A Vojtěcha Šrejbera a Šimona Plachého s názvem "Polarografické měření koncentrace olova v pitné vodě".

Gratulujeme!

Zeměpisná soutěž Eurorebus

úspěchy zeměpis

Skvělý úspěch primy

Adéla Panschabová, Klaudie Krumpová a Pavel Hájek se zúčastnili klání družstev ze tří krajů o postup do celostátního finále zeměpisné soutěže EUROREBUS. Žáci primy delegovaní třídou se v těsném souboji umístili na skvělém 2. místě a postoupili do celostátního finále, které proběhne 5. 6. 2024 v Praze.

Blahopřejeme a přejeme hodně štěstí ve finále.
Zeměpisná soutěž Eurorebus Zeměpisná soutěž Eurorebus Zeměpisná soutěž Eurorebus

Účast na soutěži robotů v USA

úspěchy

Jak jsme již informovali - na nedávné mezinárodní soutěži FIRST Robotics Competetion 2024 v USA naši školu reprezentovali dva talentovaní žáci - Václav Hudský a Jiří Klier. Tým RobUL se účastnil 10 kvalifikačních zápasů, ve kterých dosáhl tří vítězství a sedmi proher. I přes silnou konkurenci se umístil na úžasném 35. místě ze 50 týmů, čímž se stal jedním z nejlepších nováčků soutěže.

Tato soutěž oslavovala své 35. výročí, a i když některé týmy soutěžily pravidelně od prvního ročníku a disponovaly podporou partnerů s zvučnými jmény a finančními prostředky ve výši stovek tisíc USD, tým RobUL dokázal skvěle reprezentovat Evropu, Českou republiku a náš Ústecký kraj.

Den soutěže FIRST Robotics Competition v USA je vrcholem několikaměsíční přípravy týmů. Poskytuje studentům nejen možnost uplatnit své dovednosti v reálném světě, ale také získat cenné zkušenosti z oblastí vědy, technologie, inženýrství a matematiky.

Blahopřejeme našim žákům Václavu Hudskému a Jiřímu Klierovi k jejich úspěchu na této prestižní soutěži a děkujeme jim za reprezentaci nejen naší školy!

Účast na soutěži robotů v USA Účast na soutěži robotů v USA Účast na soutěži robotů v USA Účast na soutěži robotů v USA Účast na soutěži robotů v USA Účast na soutěži robotů v USA Účast na soutěži robotů v USA Účast na soutěži robotů v USA Účast na soutěži robotů v USA

Krajské kolo chemické olympiády

Dne 10. dubna pořádala naše škola další krajské kolo chemické olympiády. Tentokrát se o vítězství utkali nejlepší chemici kategorie C.
A i tentokrát získal náš student skvělé umístění. V silné konkurenci se neztratil a celkové druhé místo získal žák oboru aplikovaná chemie Tadeáš Herich ze třídy C2A. K vítězství mu chyběly pouhopouhé dva body.
Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Krajské kolo chemické olympiády Krajské kolo chemické olympiády

Juniorský maraton 2024

úspěchy

Bronz v krajském kole Juniorského maratonu 2024 získal tým naší školy. Štafetový závod, ve kterém žáci společnými silami překonávají maratonskou trať (42,125 km), se těší stále větší oblibě a je v současnosti největším běžeckým závodem pro střední školy v ČR.

Jídelna otvírá venkovní terasu

školní jídelna

Díky příznivému počasí, které nastoupilo nezvykle brzy, otvírá jídelna venkovní terasu. Svůj oběd si můžete vychutnat v atriu jídelny na čerstvém vzduchu. Dobrou chuť!

Jídelna otvírá venkovní terasu Jídelna otvírá venkovní terasu Jídelna otvírá venkovní terasu

Matematický klokan

úspěchy matematika

Dne 22. 3. 2024 proběhla na naší škole soutěž Matematický klokan.

V kategorii Benjamín se nejlépe umístil Jáchym Roller (O1), v kategorii Kadet Ema Paňková (O3), v kategorii Junior Veronika Průšová (O5) a v kategorii Student Volodymyr Sokolov (G4B), přičemž Veronika Průšová získala v soutěži maximální možný počet 120 bodů.

Všem soutěžícím přejeme mnoho dalších (nejen) matematických úspěchů.

Zeměpisná olympiáda

Výsledky krajského kola

Velká gratulace patří Adamu Ouředníkovi, žáku oktávy, který si vybojoval 1. místo a postupuje do celostátního kola. Přejeme hodně štěstí a úspěchu v žákovském klání o co nejlepší umístění, které mimo jiné zaručuje účast na mezinárodní zeměpisné olympiádě.

Vynikající znalosti prokázala také Adéla Panschabová z primy, která se mezi nejlepšími v těsném boji umístila na 9. místě. Blahopřejeme.