Přednáška o nových technologiích

V pátek 15. 3. 2024 v naší aule proběhly dvě přednášky společnosti Technologická gramotnost pro vybrané třídy gymnázia a aplikované chemie. Přednášky byly zaměřeny na informace o nových technologiích (jako jsou např. elektromobilita, autonomní řízení, 5G sítě, AI...) a jejich součástí byla i diskuze studentů s lektorem a v závěru Kahoot o ceny. Podobné přednášky jsme na naší škole zorganizovali už před dvěma lety a na základě dobrého ohlasu jsme je letos zopakovali.

Naši studenti se také účastní doprovodné soutěže Technologická olympiáda. V letošním třetím ročníku Technologické olympiády se zapojilo 532 týmů, z nichž 25 týmů postoupilo do finálového kola na FEL ČVUT, jeden tým v rámci soutěže na Instagramu získal divokou kartu.

Mezi soutěžícími byly i tři naše týmy. Bohužel se jim nepodařilo letos probojovat do finále tak, jako v prvním ročníku soutěže. I tak jim však jim za dosažené výsledky patří naše uznání.