Přednáška o datech

Velmi zajímavou a poučnou přednášku jsme si na čtvrtek 4. 4. 2024 domluvili s naším absolventem, nyní datovým architektem, Štěpánem Rešlem.

Pro vybrané třídy (zejména 2. ročníky) si velmi ochotně připravil přednášku, ve které představil základní informace z oboru datové analýzy, vysvětlil základní pojmy, ilustroval vše na zajímavých příkladech z praxe a poskytl cenné rady o tom, jak data správně vizualizovat. Pro studenty semináře pak následoval ještě praktický workshop v počítačové učebně.

Touto přednáškou jsme navázali na předchozí úspěšné akce, kdy se se zajímavým tématem vrátili do školy naši absolventi, aby své nově nabyté zkušenosti a znalosti představili našim současným studentům. Rádi bychom s touto inspirací dobrými vzory pokračovali i nadále.