Návštěva z Maďarska

V týdnu od 8. - 12. dubna 2024 navštívili naši školu žáci a pedagogové z maďarského bilingvního gymnázia (Deák Ferenc Gimnázium, Szeged) v rámci projektu Erasmus +.

Maďarští žáci představili českým žákům ekologicky orientovaný projekt, do Ústí nad Labem přijeli právě kvůli environmentální podobnosti obou měst (historická zkušenost s péčí o životní prostředí v době komunismu, oběma městy protéká zásadní řeka ad.).

V rámci týdenního pobytu se žáci obou škol věnovali společným aktivitám - poznávání města Ústí nad Labem, poznávání přírody v něm a v jeho okolí (Bertino údolí, Erbenova vyhlídka, jezero Milada, Tisá), do programu zařadili i výjezd do Drážďan.

Součástí projektu byla též vzájemná komunikace mezi teenagery (jazykem projektu je angličtina) a navázání osobních přátelství.