Ústí nepustí (jaro 2024)

Díky exkurzi v muzeu (získání inspirace na výstavě Naši Němci) a společné soutěžní práci v týmech si žáci zkusili samostatně vytvořit vlastní plakát ke kulturní nebo sportovní akci v našem městě - ať už z přítomnosti nebo z minulosti.

Nedílnou součástí projektu byly i zajímavé informace z historie našeho města i zábavné a napínavé týmové soutěže o Ústí – RISKUJ, pexeso a faksimile rakousko-uherských zlatých a korun, za které měli žáci udělat týdenní rodinný nákup v roce 1900.

Prohlédněte si v galerii žákovské plakáty jako výsledek našeho třídenního projektu, zkusit si můžete i soutěž RISKUJ, kterou jsme hráli.