Slunné Katalánsko (jaro 2024)

Poznávacího projektu do Katalánska se zúčastnilo 54 žáků ze šesti tříd a 3 učitelé. Prožili jsme 7 krásných dní, z toho 4 dny v přímořském hotelu Htop Amatista**** v letovisku Lloret de Mar na pobřeží Costa Brava s plnou penzí s bohatými švédskými stoly a zajímavými animačními večery. Hotel ležel u moře, takže koupání v moři, slunění a relaxace na pláži byly každodenností.

Navštívili jsme mnoho zajímavých míst: posvátnou horu MONTSERRAT, kde jsme v benediktinském klášteře obdivovali Černou Madonu La Morenetu, vyjeli jsme lanovkou na horu Sant Joan a ochutnali výrobky tamních mnichů, putovali jsme po stopách Salvadora Dalího, navštívili jsme neobyčejný zámek Pubol, který věnoval své múze Gale, objevili jsme krásu středověkého městečka TOSSA DE MAR, projeli jsme pobřeží Costa Brava s lodí, která měla prosklené dno, a poslední den jsme strávili v BARCELONĚ, kde nás čekala okružní jízda se zastávkami na nejkrásnějších místech: Sagrada Família, Park Güell, Kolumbův sloup a největší podmořské akvárium v Evropě.

Během pobytu jsme měli možnost ochutnávat španělskou kuchyni a díky naší průvodkyni Simoně alias Babetě jsme se naučili i mnoho španělských slovíček a frází (uno, dos, tres, hola, hola) a svou slovní zásobu rozšířili o nezapomenutelné slovní hříčky paní Simony (dráčky - mráčky, drbíky - klepíky a KOLI limonáda - naše kolínská vychlazená limonáda).

Tento projekt vznikl ve spolupráci s CK Monatour, s kterou jsme již podruhé vycestovali a s kterou opět vše dopadlo na výbornou.

Výstupem z projektu byly fotokoláže ze zajímavých míst Katalánska.

Hola! España!