Salcburské klenoty (jaro 2024)

Celkem 50 žáků z různých tříd od primy až po druhé ročníky velkého gymnázia se vydalo do Rakouska prozkoumat jeho historii i přírodní krásy.

Studenti navštívili rodiště hudebního génia W. A. Mozarta Salcburk, smočili se u zámku Hellbrun během vodních hrátek, zjistili, jak chutná sůl v dolech v Hallstattu a vyfolili vodu v různých podobách v soutěskách Liechtensteinklamm. Ubytování v penzionu Heidi bylo velmi příjemné a, ač byly objednány ze stravy jen snídaně, všichni včetně nejmladších studentů si dokázali zajistit jídlo podle svých chutí i možností.

Výstupem tohoto projektu byla společná tvorba webové stránky tohoto projektu.