Od Benátek přes Řím do Verony (jaro 2024)

Projekt do Itálie byl jedním z nejúžasnějších zážitků mého života. Společně s kamarády a spolužáky jsme měli možnost prozkoumat některá z nejkrásnějších míst této překrásné země. Naše cesta zahrnovala návštěvy měst Benátek, Verony, Říma, Vatikánu a horského městečka Atri. Díky skvělé společnosti mých kamarádů se tyto cesty staly nezapomenutelnými.

Benátky

Malebné Benátkách, nás uchvátily svou jedinečnou atmosférou. Proplétali jsme se úzkými uličkami, obdivovali nádherné kanály, náměstí Svatého Marka a architektonické skvosty, kterými je toto náměstí již bez holubů obklopeno. Odtud jsme se i vydali místní hromadnou dopravou - vaporettem (vodním autobusem) zpět.

Atri

Druhým cílem našeho pobytu bylo horské kamenné městečko Atri, kde jsme opět obdivovali architekturou a poklidnou atmosféru. Navštívili jsme katedrálu města - Dóm a prozkoumali celé městečko. Vynikající zmrzlině nikdo neodolal stejně jako výhledům na okolní krajinu.

Řím a Vatikán

Řím a Vatikán nás ohromily svou historickou velkolepostí. Navštívili jsme Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, fontánu di Trevi, Pantheon ale i další památky. Čas od času jsme dostali rozchod, abychom si určitou část prošli sami. Velkolepost baziliky sv. Petra dostala každého, i ty nejvíce unavené a tak ve skvělé náladě plné smíchu jsme si výlet hooodně užili.

Verona

Na závěr naší cesty jsme navštívili Veronu, město Romea a Julie. Procházeli jsme se po starobylých uličkách, navštívili Juliin dům, postáli na i pod balkónem a viděli Arénu Verony.

U moře

Náročné putování a seznamování se s historií i současností Itálie jsme měli prokládané odpočinkem či sportovními aktivitami u moře a užívali si na pohody na pláži. I když ranní rozcvičky se ne vždy všichni zúčastnili.

Ani naše mozkové závity nezahálely, ale pěkně jsme je provětrali při vědomostních či tvůrčích soutěžích.

Společně jsme vařili a připravovali jídla z místních surovin a s chutí jsme vždy vše snědli a moooc si pochutnali.

Projekt do Itálie pořádaný školou Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala nám nabídl nejen možnost objevovat krásná místa, ale také strávit čas s partou kamarádů, se kterými jsme si vytvořili nezapomenutelné vzpomínky a upevnili si vztahy. Tyto společné chvíle nás sblížily a vytvořily silná pouta mezi námi. Cestování pro mě nebylo jen o místech, která jsme navštívili, ale především o lidech, se kterými jsem tyto chvíle mohl sdílet. Naše cesta do Itálie byla plná radosti, smíchu a vzájemného sdílení, a tyto vzpomínky zůstanou navždy v mém srdci.

Adam Süss, V2A