Malebné Skotsko (jaro 2024)

V rámci jarních projektových dní 46 našich žáků z různých tříd a oborů vyjelo na poznávací zájezd do Skotska. V úvodu jsme zavítali do nizozemského Naardenu a navštívili působiště Jana Amose Komenského. Poté jsme se nalodili na noční trajekt a cestu do anglického Newcastlu jsme strávili v kajutách. Po přejezdu do skotského Stirlingu jsme se ubytovali na 4 noci v hostitelských rodinách a procvičovali angličtinu v praxi. Během výletů jsme navštívili skotskou vysočinu, dvě jezera Loch Lomond a Loch Ness, v hlavním městě Edinburghu jsme si prošli královskou jachtu Britannia a zavítali do interaktivní Dynamic Earth. Seznámili jsme se s bohatou anglickou i skotskou historií a legendami. Cestou zpět jsme se prošli po Hadriánově valu a opět strávili noc plavbou do holandského Amsterdamu. Všichni jsme si zájezd s CK Protravel užili a těšíme se na další.