Geografická exkurze - Itálie (jaro 2024)

Ve dnech 9. 6.- 14. 6. 2024 jsme se 48 žáky našeho gymnázia vyrazili na exkurzi s názvem “Italská mozaika”. Hlavní cíle tohoto poznávacího zájezdu leží na území hned tří významných italských regionů. Perla italské renesance Florencie se nachází v Toskánsku, univerzitní Bologna s nikdy nekončícími podloubími v regionu Emilia-Romagna, Verona Romea a Julie i Benátky s gongolami na Canal Grande leží v regionu Veneto. Stihli jsme vše, ale Itálie nabízí i mnoho dalšího. Rozhodně jsme zde nebyli naposledy.