Dny matematiky na Technische Universität Chemnitz

Na pozvání Technische Universität Chemnitz se naši žáci zúčastnili třídenní akce Dny matematiky, během které měli možnost poznat nejen kampus univerzity, ale i město Chemnitz.

Zároveň se zúčastnili olympiády v matematice, ve které soutěžili nejen s domácími týmy, ale i týmy z Česka a Polska. Soutěž byla organizována formou trv. rallye, kdy musely tříčlenné týmy postupně proběhnout čtyřmi stanovišti na různých místech po celém kampusu TUC. Účastníky také zaujaly názvy a obsah úloh: "DJ", "Dekódování", "Asociální běžec", "Klasifikace".

Naši školu v Německu reprezentovaly tři žákyně G3A - Michaela Zingová, Lucie Frimlová a Natálie Beránková, které sice nevyhrály, ale snažily se statečně a ze soutěže si odváží nové zkušenosti a zážitky.

Zprávu TUC: "Pizza, popcorn a řešení problémů": https://www.tu-chemnitz.de/tu/pressestelle/aktuell/12372

Za organizaci na GSVŠ: R. Rybář