Momentky z akce Den se školou 2024

Den se školou - s tématem "Výročí 600 let od úmrtí Jany Žižky z Trocnova" se konal v pátek 11. 10. 2024.

Dopoledne proběhla výuka v předmětových blocích, kdy v každém z nich byla nějakým způsobem začleněna doba tohoto husitského vojevůdce.

Odpolední část programu byla zaměřena na představení nové školní budovy absolventům, rodičům a dalším hostům. Pro žáky a rodinné příslušníky se konala hra, při které sbírali na jednotlivých stanovištích "klíče" a po jejich získání mohli obdrželt věcnou cenu.

Na stanovištích po škole se tematicky představovaly jednotlivé předměty, většinou podobně jako v dopoledních blocích. Navštívit tak bylo možné např. alchymistickou laboratoř, mincmistra, expozici s léčivými bylinami, heraldickou a písmomalířskou dílnu, expozici dobových zbraní a práva útrpného. V počítačových učebnách pak ukázky 3D tisku a v tělocvičně si zkusit "dobývání hradu".

Kromě toho proběhla i řada dalších doplňujících aktivit - v aule se konalo představení ÚDiF (Úžasného divadla fyziky) na venkovním pódiu vystoupila školní kapela a zazpíval sbor DDM ÚL s našimi žáky. Občerstvení vč. grilu bylo k dispozici ve stánku obsluhovaném hlavně usměvavým personálem naší jídelny. Návštěvníci mohli také ochutnat produkci školního minipivovaru.

Školu při této příležitosti přišla navštívit také řada absolventů. Jedním z nich byl i Michal Čupr, který se uvolil přinést ukázat svou medaili z letošních olympijských her (bronz v šermu).

Děkujeme všem, kdo se rozhodli tuto akci navštívit a podle ohlasů a atmosféry na akci věříme, že se akce vydařila. O to více se budeme těšit v budoucnu na její pokračování.

Fota v této fotogalerii: Alena Bártová (kvinta), Ondřej Černý, Tomáš Jančík.