Žákovská výměna s Otto-Nagel-Gymnasium Berlin

Naše gymnázium i v letošním školním roce vyslalo více než dvě desítky žáků, kteří strávili týden v říjnu na našem partnerském gymnáziu v Berlíně. Během tohoto pobytu měli žáci příležitost prohlédnout si známé památky německého hlavního města ve dne i po setmění v rámci tzv. "Festival of lights", zoologickou zahradu i fotbalový stadion Union Berlin.

Na oplátku jsme u nás přivítali německé žáky koncem dubna, kdy měli všichni možnost objevovat krásy nejen našeho města a kraje (hrad Střekov, Tiské skály), ale také Prahy a Pražského hradu (Starý královský palác, Vladislavský sál, Baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku). Třešničkou pobytu německých žáků byla jejich účast na dvou hodinách angličtiny a němčiny u desítky vyučujících, prohlídka naší nové školní budovy i společný bowling v Teplicích.

Děkujeme SRPG, všem zapojeným učitelům i rodičům za podporu celé výměny a budeme se těšit na další Austausch, který se plánuje opět na říjen a duben příštího školního roku.

Za organizaci: R. Rybář, S. Místecká